Warning: Creating default object from empty value in /fullfinish.pl/plugins/system/helix/core/wp_shortcodes.php on line 97
Kompleksowy remont mieszkania, Kowaniec (Nowy Targ)

Deprecated: Cannot use "parent" when current class scope has no parent in /fullfinish.pl/administrator/components/com_fields/helpers/fields.php on line 608

Ostatnio zrealizowane projekty

Kompleksowy remont mieszkania, Kowaniec (Nowy Targ)

Hits: 2227

Przedstawiamy Państwu projekt zrealizowany w miejscowości Nowy Targ na ul. Kowaniec. Wykonaliśmy kompleksowy remont całego mieszkania.

Prace remontowe rozpoczęliśmy od zabezpieczenia stolarki okiennej przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniami. Po zabezpieczeniu nadszedł czas usuwania starych drzwi wewnętrznych, karniszy, lamp, pieca kaflowego – znajdującego się w kuchni. Pożegnaliśmy stary drewniany parkiet, następnie usunięte zostały legary oraz stare deski które wspierały się na legarach. Z pod desek pozbyliśmy się ton odpadu kominowego, który służył jako wypełniacz pomiędzy deskami podłogowymi.

Finalnie rozpoczęliśmy rozbiórkę starej łazienki z wanną i boilerem oraz całą instalacją wod-kan, która miała zostać przeniesiona w miejsce dotychczasowego pokoju. W następnej kolejności wykonaliśmy szpachlowanie i gładzenie wszystkich ścian. Ściany to największe płaszczyzny w każdym pomieszczeniu, warto więc zadbać o ich wygląd. Bardzo ważne! Usunęliśmy starą i odpadającą farbę oraz tynk – wszystkie warstwy, które luźno trzymały się podłoża. Użyliśmy siatki podtynkowej, którą zatopiliśmy w gipsie szpachlowym, aby nadać ścianom elastyczności, odporności na pękanie oraz nieco je wyrównać. W kolejnym kroku na wszystkich ścianach zostały położone dwie warstwy gładzi szpachlowej, co pozwoliło nam uzyskać nieskazitelnie równe powierzchnie ścian.

Wykonaliśmy sufity podwieszane w całym mieszkaniu (salon, kuchnia, przedpokój, pokój dziecka). Sufit podwieszany, to nic innego jak konstrukcja wykonana z płyt gipsowo-kartonowych (GK) na stelażu. Jeśli w Twoim pomieszczeniu sufity są krzywe, a wyrównanie ich wymaga dużych nakładów lub borykasz się z pęknięciami tynku, konstrukcja podwieszana najlepiej zamaskuje niedoskonałości. Konstrukcja taka może mieć formę równej płaszczyzny dochodzącej do ścian, powierzchni mniejszej od stropu z pozostawioną wolną przestrzenią lub konstrukcji bardziej wyrafinowanej wykorzystującej załamania, uskoki oraz efekt głębi przestrzennej. W suficie podwieszanym można zastosować oświetlenie punktowe LED, halogenowe, przeznaczone do zabudowy g-k lub osłonięte od spodu długie świetlówki dające światło rozproszone. Czuliśmy się zobowiązani do wyrównania ostatniego starego centymetru sufitu, aby mieszkanie mogło wyglądać nietuzinkowo.


Fotografie potwierdzające realizację projektu:

Zdjęcia Łazienki

Zdjęcia pozostałej części mieszkania

Pomieszczeniem któremu nadaliśmy nową prezencję jest Przedpokój. Nie powinniśmy zaniedbywać jego wyglądu, bo to przecież wizytówka całego mieszkania. Dlatego tak ważna jest organizacja tej często niewielkiej przestrzeni. Od wejścia wita nas reprezentatywny podświetlany regał. Bardzo ważnym elementem tworzącym wystrój przedpokoju jest dobre oświetlenie – wykonaliśmy zabudowy z oświetleniem halogen.


Firma FullFinish to specjaliści w zakresie kompleksowego wykończenia wnętrz pod klucz. Posiadamy bogate doświadczenie w dziedzinach aranżacja wnętrz i ich oddania do użytku. Nasze usługi kierujemy przede wszystkim do mieszkańców Nowego Targu i Podhala. Działamy również na terenie całej małopolski. Wykończenie mieszkania/domu pod klucz w naszym wydaniu pozwoli zaoszczędzić Państwu zarówno czas, jak i pieniądze

Projekt obejmował:

  • Rozbiórkę podłóg w całym mieszkaniu,
  • Rozbiórka starego pieca kaflowego,
  • Rozbiórka starej łazienki,
  • Stworzenie nowej łazienki w miejscu dotychczasowego pokoju. Musieliśmy pozbyć się starych tynków w pokoju, ponieważ ściany były krzywe, wyrównać ściany pod płytki nowym tynkiem.,
  • Wykonanie całej nowej instalacji wod-kan w związku z przeniesieniem łazienki w inne miejsce w mieszkaniu konieczne było zaprojektowanie instalacji hydraulicznej od podstaw, czyli od kotłowni.
  • Kompleksowe wykończenie łazienki,
  • Wykonanie sufitów podwieszanych w całym mieszkaniu (salon, kuchnia, przedpokój, pokój dziecka),
  • Wykonanie całkowicie nowej instalacji elektrycznej w każdym pomieszczeniu,
  • Szpachlowanie i gładzenie wszystkich ścian,
  • Malowanie.
Rate this article ( 0 Vote )

About The Author

FullFinish

Gender: Male kontakt@fullfinish.pl

Please publish modules in offcanvas position.